Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 207 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Żeglarz z Vancouver przyjęty do Bractwa Kaphornowców. Spotkania żeglarskie w Polsce

Odwiedź STRONĘ GŁÓWNĄ > http://mesa-jachtowa.bloog.pl/kat,220536,index.html

Strona Glowna jpg.jpg

 

00 Jerzy Kusmider Brat Kaphornowcow.JPG

Ro temu przepłynąłem Przylądek Horn i dlatego mogłem dołączyłem do prestiżowego Bractwa Kaphornowców, do którego należą tylko ci, którzy przepłynęli pod żaglami ten groźny Przylądek.

 

Czytaj: Przylądek Horn i lodowce Patagonii. Rejs s/y "Selma" kwiecień 2016

1 1337.JPGhttp://mesa-jachtowa.bloog.pl/id,1924934,title,Przyladek-Horn-i-lodowce-Patagonii-rejs-sy-Selma-Expedition-3103-11042016,index.html

 

11 4974.JPG

3 marca 2017 roku w Gdańsku odbyła się ceremonia przyjęcia nowych Braci. Kpt Maciej Sodkiewicz, członek kapituły Bractwa udekorował mnie żółtą chustą, która jest symbolem przynależności do tej elitarnej organizacji.

22 4978.JPG

Pamiątkowy dyplom potwierdzający przynależność do Bractwa Kaphornowców wręczyl mi Grotmaszt Bractwa kpt. Cezary Bartosiewicz.

33 4992.JPG

Bruno Salcewicz razem ze mną przepłynął Przylądek Horn na s/y „Selma Expedition” i razem zostaliśmy przyjęci do Bractwa.

44 5010.JPG

Trójka z grupy Onko-Sailing, była obecna na tej ceremonii i od razu gratulowała mi przyjęcia do Bractwa.

Podczas tej ceremonii oraz później na Gali Rejs Roku i Biesiadzie Kaphornowców miałem okazję spotkać i porozmawiać z wybitnymi osobami polskiego żeglarstwa.

55 7629 - Copy.JPG

Monika Witkowska (z lewej) Przepłynęła Northwest Passage na jachcie „Solanus” oraz zdobyła Koronę Świata, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Małgosia Wojtczak (z prawej) w tym roku żeglowała na Antarktydę i potem pieszo dotarła do Bieguna Południowego.

66 7651.JPG

Ze Zbyszkiem Stosio, Sekretarzem Generalnym Polskiego Związku Żeglarskiego zawsze mamy dużo tematów do rozmowy.

77 7640.JPG

Żeglarze z kilku rejsów jachtu „Selma Expedition” dziękowali kapitanom za szampana pod Hornem.

88 7584.JPG
Dzień wcześniej w klubie RTW Bydgostia w Bydgoszczy miałem prelekcje o nawigacji na akwenie kanadyjskiego wybrzeża Pacyfiku i w lodach Alaski.

99 7589.JPG

Żeglarze z Grupy Onko-Sailing, która działa przy Klubie w Bydgoszczy ze szczególnym zainteresowaniem słuchała prelekcji. W tym roku 5 osób z tej grupy przylatuje samolotem do Vancouver, gdzie będą żeglować po akwenie, który między innymi był tematem prelekcji.

1010.jpg

25 lutego w kawiarni "Mała Ziemiańska " w Warszawie, miałem wspaniałe spotkanie z grupą Onko-Sailing gdzie zostałem mianowany ambasadorem Onko-Sailingu w Kanadzie.
1111.jpg

Na spotkaniu była również piosenkarka Danusia Błażejczyk, jej przeboje takie jak np. "Póki życie ", "Przylądek lepszej nadziei", "Tylko takim, jak my" są tłem muzycznym do filmów z rejsów Onko-Sailingu. Danusia Błażejczyk jest przyjacielem grupy Onko-Sailing.

Mój pobyt w Polsce był bardzo interesujący i teraz po powrocie do Vancouver jest już najwyższy czas do przygotowania mojej „Varsovii” do letniego żeglowania.

 

 

 

 

Podziel się
oceń
0
0


czwartek, 18 stycznia 2018

Autor tej strony

Jerzy Kuśmider

Jachtowy Kapitan 1975r. Działacz klubów żeglarskich w Warszawie (Pałac Młodzieży, PTTK Bryza, SKŻ PW) i PKM w Gdańsku. Absolwent Politechniki Warszawskiej 1976. Od 1977 na emigracji. Mieszka w Vancouver(Kanada) od 1981. Właściciel i budowniczy jachtu "Varsovia". Od 1985 roku, odbył liczne rejsy, głównie samotne po Pacyfiku, ok. 50 tys. Mm. Działacz polonijny. Autor książki: "Samotnie przez Pacyfik - "Varsovią" na Hawaje", oraz licznych publikacji w Kanadzie USA i Polsce.
e-mail: varsovia31@hotmail.com

Mesa

MESA JACHTOWA W VANCOUVER jest towarzyskim zgrupowaniem żaglarzy, motorowodniaków oraz sympatyków rekreacji na wodzie, mieszkających w rejonie Vancouver (Kanada) Mesa Jachtowa: nie jest organizacją ...

więcej...

MESA JACHTOWA W VANCOUVER jest towarzyskim zgrupowaniem żaglarzy, motorowodniaków oraz sympatyków rekreacji na wodzie, mieszkających w rejonie Vancouver (Kanada) Mesa Jachtowa: nie jest organizacją społeczną, nie ma zarządu, prezesa, składek itp. Mesa jachtowa jest formą „skrzynki” kontaktowej osób zainteresowanych jachtingiem. e-mail: varsovia31@hotmail.com

schowaj...